Brak wyników

Świat seniora poleca

25 marca 2022

Rower elektryczny - solidne wsparcie dla każdego seniora

0 2485

Jazda na rowerze to popularna i lubiana aktywność, która pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Jednak ze względu na ból kręgosłupa czy słabą kondycję, seniorzy często z niej rezygnują. Warto wtedy zastąpić tradycyjny jednoślad modelem elektrycznym, który wspomaga jazdę i ułatwia pokonywanie odległości.

Rower elektryczny dla seniora – zalety

Rower elektryczny dla starszej osoby różni się od tradycyjnego jednośladu posiadaniem napędu elektrycznego, który ułatwia jazdę. Dzięki temu senior na rowerze będzie mógł pokonywać dłuższe trasy bez zmęczenia czy nadwyrężania mięśni i stawów. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość szybkiego i łatwego wyłączenia silnika, dzięki czemu w prosty sposób możemy zmienić rower z wersji elektrycznej w tradycyjną. Niewątpliwą zaletą rowerów elektrycznych jest także ich neutralny wpływ na środowisko. Takie jednoślady nie generują spalin, a żeby napełnić ich akumulator, wystarczy podłączyć je do prądu.

Senior na rowerze – korzyści

Lekkie rowery elektryczne dla seniora pozwalają utrzymać zdrowie w dobrym stanie. Aktywność fizyczna zapobiega chorobom układu krążenia, nadciśnieniu czy cukrzycy. Warto zaznaczyć, że seniora na rowerze elektrycznym możemy często spotkać w sanatoriach. Sprzęty z napędem elektrycznym są tam chętnie wykorzystywane do wspomagania ćwiczeń rehabilitacyjnych. Senior na rowerze będzie cieszył się także dobrym samopoczuciem. Już 15 minut ruchu na świeżym powietrzu niweluje stres i dostarcza dawkę endorfin odpowiedzialnych za szczęście.
 


Rower elektryczny – na co zwrócić uwagę?

Wraz z rosnącą popularnością rowerów elektrycznych, na rynku pojawiają się kolejne modele. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu, aby senior na rowerze czuł się komfortowo i bezpiecznie?

Rower elektryczny – zasięg

Bardzo ważnym parametrem podczas wyboru roweru elektrycznego dla seniora jest zasięg. Informuje on, ile kilometrów będziemy mogli przejechać na jednym ładowaniu. Zasięg jest ściśle powiązany z pojemnością baterii, wyrażoną w amperogodzinach (Ah). Najmniejsze baterie mają pojemność 7,8 amperogodzin i sprawdzą się na krótkie przejażdżki, np. do sklepu lub parku. Jeśli senior na rowerze woli urządzać dłuższe wyprawy, odpowiednim wyborem będzie model z baterią o pojemności od ok. 10 do 13 amperogodzin.

Rower elektryczny – przeznaczenie

Poza parametrami technicznymi warto zastanowić się, do czego będzie służył rower elektryczny – do krótkich przejażdżek po mieście, dłuższych wypraw rowerowych czy do bardziej wymagających tras. W pierwszym przypadku odpowiednim wyborem będzie rower miejski, którego konstrukcja zapewni przede wszystkim wygodę i łatwość poruszania się. W pozostałych przypadkach polecamy rowery trekkingowe i górskie. Posiadają one mocniejszą budowę i dodatkowy napęd elektryczny, które wspomagają rowerzystę w jeździe po cięższym terenie.
 


Rower elektryczny – cena

Istotną rolę podczas wyboru jednośladu odgrywa budżet, jakim dysponujemy. Cena roweru elektrycznego zależy nie tylko od parametrów technicznych, ale również od producenta czy marki zastosowanych komponentów. Obecnie na rynku można znaleźć modele niemal na każdą kieszeń. 

Jaki rower dla seniora?

Zastanawiasz się, jaki rower wybrać? Odwiedź centrum elektrycznych pojazdów miejskich electofun lub skontaktuj się zdalnie, a specjaliści dobiorą odpowiedni e-rower i dostarczą go do Ciebie z usługą montażu. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.electofun.pl lub pod telefonem 794 677 677.
 

Przypisy