Brak wyników

Aktualności

20 marca 2020

4. Targi dla Seniora w Krakowie „Teraz Ja”
Seniorze, zadbaj także o siebie

0 809

Po raz czwarty Expo Kraków zaprasza na Targi dla Seniora, które odbędą się w dniach od 9 do 10 października 2020 roku. Tegoroczna edycja poszerzona zostanie o nowe zagadnienia dotyczące rehabilitacji i pracy dla seniorów.

Przez ostatnie lata udało się stworzyć pod Wawelem wydarzenie o niepowtarzalnej atmosferze, dzięki której EXPO Kraków odwiedzają grupy seniorów z całej Polski. Najbliższe Targi dla Seniora odbędą się pod hasłem „Teraz Ja”. W ten sposób organizatorzy zachęcają seniorów, by po wielu latach obowiązków i zajmowania się domem, zadbali także o własne potrzeby - zatroszczyli się o zdrowie, poprawili swój wygląd albo zaplanowali wymarzoną podróż. W spełnieniu tych oczekiwań ma pomóc udział w wydarzeniu, które łączy w jednym miejscu wiele różnorodnych tematycznie zagadnień: prezentacje produktów, badania medyczne, prelekcje i wykłady naukowe, spotkania z gwiazdami oraz zajęcia warsztatowe. Przewidziano więc wszystko to, czego potrzebują lub czym interesują się seniorzy.

Dla odwiedzających targi będzie to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do skorzystania z kompleksowych i bezpłatnych badań słuchu, wzroku i ciśnienia oraz porad specjalistów w zakresie rehabilitacji, zdrowego odżywiania czy lecznictwa uzdrowiskowego. Poza badaniami można będzie zapoznać się oferowanymi przez firmy wyrobami i licznymi usługami, głównie z obszaru zdrowia (uzdrowiska, sanatoria), wypoczynku (turystyka, podróże) i kultury.

Nowością tegorocznych targów będzie strefa pracy dedykowana seniorom, którzy są aktywni na rynku pracy i nadal chcą realizować się zawodowo. Na miejscu będzie można zapoznać się z ofertami pracy i porozmawiać z przedstawicielami firm o warunkach zatrudnienia.

Imprezę od pierwszego spotkania wyróżnia rozbudowana część artystyczna. Każdego roku scenę wypełniają liczne występy zespołów, koncerty muzyczne oraz spektakle teatralne. Nieodłącznym już elementem Targów dla Seniora są prezentacje wokalnych i artystycznych grup amatorskich seniorów. Moc emocji zapewniają wyjątkowi goście. Dotychczas przed publicznością Targów dla Seniora wystąpili m.in. Halina Kunicka, Katarzyna Gärtner, Tadeusz Woźniak, Anna Dymna, o. Leon Knabit, ks. Adam Boniecki, Elżbieta i Andrzej Lisowscy, Beata Borucka „Mądra Babcia” czy uczestnicy programu telewizyjnego ,,Sanatorium Miłości”.

W strefie warsztatowej przez dwa dni odbywać się będą prelekcje i wykłady o różnorodnej tematyce, m.in. z zakresu rehabilitacji i profilaktyki zdrowia, turystyki, podróży, kultury oraz bezpieczeństwa.

Więcej na www.targiseniora.krakow.pl

 

Przypisy