Brak wyników

Aktualności

28 czerwca 2022

Czy relacje „boją się” wieku?

0 570

Miłość i relacje „nie boją” się wieku. A randkowaniu po 50. nie brakuje cudownych uniesień, „motyli w brzuchu”, a relacjom wzajemnych oczekiwań, ale też partnerstwa! Bo „potrzeba miłości dotyczy każdego, bez względu na cyferki”. Klaudia Rutkowska, współzałożycielka portalu Razem50plus.pl na Flexi.pl opowiada o randkach generacji 50+ i obserwacjach społecznych, które spowodowały stworzenie wirtualnej przestrzeni, gdzie ludzie 50+ mogą się poznać i znaleźć drugą połówkę.

Między świadomością potrzeb a nieufnością, czyli jak randkuje Pokolenie Flexi 

Miłość i relacje, niezależnie od wieku, wymagają przestrzeni. Dla ludzi 50+, którym nie brakuje fantazji i namiętności w odczuwaniu (stąd i spotkania pod wieżą Eiffla, długie rozmowy, wspólne wycieczki rowerowe, przyspieszone bicie serc), ważne jest także partnerstwo. Trzeba je jednak zbudować trochę w oderwaniu od przeszłości i bazując na zaufaniu. A że doświadczenie i znajomość siebie oraz swoich oczekiwań wpływają na bezpośredniość w relacjach, można obserwować, jak w poszanowaniu pełnej prywatności i intymności, w przestrzeni wirtualnej rodzą się relacje. Czasami są to przelotne romanse, czasami relacje, które łączy wspólna pasja, powstają szczęśliwe związki! 

Jak podkreśla rozmówczyni Flexi.pl, Klaudia Rutkowska:

Namiętność i przyjaźń w każdym związku są potrzebne. Wtedy jest komplet. Niemniej, niektórzy z większym dystansem podchodzą do szukania nowej miłości. Na pierwszym etapie stawiają na przyjaźń, której z czasem pozwalają przerodzić się w coś więcej”.
 

Klaudia Rutkowska


Randki generacji 50+ a mentalna i społeczna zmiana perspektywy

Razem50plus.pl to portal, cenna pochodna obserwacji zmian społecznych związanych m.in. z singularyzacją gospodarstw domowych wśród osób z Pokolenia Flexi. Do tego doszedł brak miejsca w sferze nowych technologii, w której ludzie 50+ mogliby nawiązać relacje damsko-męskie. Prowadzący portal mają możliwość przyglądania się, jak wśród przedstawicieli generacji 50+, Pokolenia Flexi, budzą się emocje. I głęboko im kibicując, jednak w pełnym poszanowaniu dla prywatności oraz z zachowaniem bezpieczeństwa tworzących się więzi, mogą też zaobserwować zmiany w mentalności ludzi 50+. Ta ewoluuje ku otwartości na marzenia, świadomości oczekiwań i pewności siebie. Czy równolegle zmienia się społeczne postrzeganie i niwelują się stereotypy na temat wieku? Czy widać pierwsze symptomy zmiany postaw? Jak wskazuje Klaudia Rutkowska: 

Nie postrzegam osób 50+ w kategoriach jakichkolwiek ograniczeń. Pokolenie 50+ mocno zmieniło się na przestrzeni (przynajmniej) ostatniej dekady. A wciąż stereotypów na ich temat nie brakuje (w społeczeństwie, w reklamach itp., ale to odrębny temat). Na szczęście widać pewne zmiany w tym kierunku, co mnie bardzo cieszy”.

Cały wywiad: https://flexi.pl/baza-wiedzy/czy-randkowanie-po-50-w-internecie-ma-sens-o-poszukiwaniu-milosci-w-dojrzalym-wieku-opowiada-klaudia-rutkowska-wspolzalozycielka-razem50plus-pl-portalu-randkowego-dla-osob-po-piecdziesiatce-2379

Przypisy

    Flexi.pl

    Flexi.pl istnieje od 2020 roku. Portal inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, zaangażowane, z entuzjazmem podchodzące do życia, a także zawodowo aktywne i poszukujące nowych rozwiązań. Na portalu można znaleźć: ogłoszenia o pracy dla osób z tej kategorii wiekowej, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariaty. Przestrzeń predysponowana dla osób 50+ w ramach flexi.pl to także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Flexi.pl przyczynia się także do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych i populacyjnych. I wskazuje na potencjał osób 50+, który należy zauważyć i wykorzystać, przecząc negatywnym stereotypom. To one powodują niejednokrotnie wykluczenie ze względu na wiek, zarówno na rynku pracy, jak i w przestrzeni publicznej. Poprzez swoje działania Flexi.pl wnosi cenny głos w dyskusji na temat roli Pokolenia, które ma wiele zasług.