Brak wyników

Aktualności

30 lipca 2021

Gdzie złapać oddech w środku lata?

0 675

Najlepiej w SPA, z dala od zgiełku i pośpiechu miasta, w otoczeniu kojącej zmysły przyrody, takich jak mazowiecki kompleks hotelowo-parkowy Manor House SPA, który jest także enklawą dla dorosłych.

Sielskie położenie, w otoczeniu 10-hektarowego, zabytkowego parku z ponad 300-letnim starodrzewem, pomnikami przyrody, przypałacowymi stawami i trzema ścieżkami. Pierwsza - przyrodnicza, biegnąca koło rzadkich okazów drzew, które stały się domem dla wielu gatunków ptaków; druga - historycznaA, obejmująca zabytkowe obiekty posiadłości (m.in.: XV-wieczną studnię Dobiesława, basztę z XVIII w., przypałacowe piwnice i kapliczki Bożej Rodzicielki i Świętego Jacka Odrowąża) i trzecia - rekreacyjna, składająca się z małej i wielkiej ścieżki medytacji oraz kącików sprzyjających zadumie. Rozległy park zachęca do spędzania błogiego czasu na świeżym powietrzu, wsłuchiwania się w odgłosy natury, relaksu w hamakach, leżakach i w cieniu ogrodowych altan. Tu można odpocząć od upałów, przytulić się do drzewa, pochodzić boso po trawie i zaznać leśnych kąpieli, które służą zdrowiu psychofizycznemu.
 


Ponadto warto odwiedzić miejsca mocy w energetycznym Ogrodzie Medytacji:

  • Kamienny Krąg, który pomaga odnaleźć drogę prowadzącą do życiowej równowagi i harmonii z Wszechświatem;
  • Ogród Zen – kopia słynnego ogrodu przy świątyni Ryoan-ji koło Kioto, którego istotę określają cztery zasady: harmonia, szacunek, czystość i spokój;
  • energetyczna spirala, po której spacer aktywuje pozytywne energie, oczyszcza i harmonizuje cały organizm;
  • Piramida Horusa, której subtelna energia sprawia, że w jej pobliżu przybywa sił życiowych, wzmacniają się naturalne procesy uzdrawiania organizmu i psychiki;
  • energetyczny labirynt - replika najsłynniejszego labiryntu w średniowiecznej katedrze w Chartres – stworzony do medytacji labiryntu,  która jest praktyką uważności, samoobserwacji, doświadczania siebie tu i teraz.

Dawna posiadłość rodowa Odrowążów w mazowieckich Chlewiskach, a dziś kompleks hotelowy Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****, jest miejscem mocy. Oddziaływanie energetyczne dochodzi tutaj nawet do 30.000 j. Bovisa (neutralny poziom dla zdrowego organizmu to ok. 6500 jednostek w tej skali), dlatego ta, jedna z najstarszych rezydencji szlacheckich w Polsce, zyskała miano Polskiego Centrum Biowitalności, a samo przebywanie na jej terenie pobudzia siły życiowe i poprawia nastrój.
 


Rozległy park Manor House SPA skrywa także Witalną Wioskę – niezwykłe SPA pod gołym niebem, gdzie podczas rytuałów zdrowia pięknieje ciało, odmładza się dusza i oczyszcza umysł. Tuż obok stoi Chata Solna, w której można oddać się „kąpieli solnej”. Jeden seans ma takie same właściwości terapeutyczne, jak 3 dni spędzone nad morzem. Nie trzeba jechać więc nad Bałtyk, by uzuepełnić zapotrzebowanie organizmu na jod, dotlenić się i wzmocnić odporność.

W magicznym ogrodzie Manor House SPA można zawchwycić się fauną i florą: wspaniałą roślinnością, dywanem stokrotek, ogromnymi paprociami, ruchliwymi wiewiórkami, licznymi gatunkami ptaków, które urządzają prawdziwe ptasie koncerty, a także pszczołami, które chętnie korzystają z rozłożystych lip i ścian pnączy winobluszcza i bluszcza na Pałacu Odrowążów i Stajni Platera, do tego stopnia, że słychać ich bzyczenie na wiele metrów nad głową. Pracowite zapylacze szczególnie lubią odwiedzać miejsca w dzikiej części parku, które są rzadziej koszone, a także kwietną łąkę kwitnącą obok lądowiska dla śmigłowców. Są tu też rojołapki, czyli skrzynki do łapania rojów, a hotelowa kuchnia korzysta z naturalnych miodów z regionalnej pasieki, której mieszkanki zbierają nektar i pyłki również z kwiatów w parku Manor House SPA. W hotelowej restauracji serwuje się tradycyjną kuchnię, w tym pierogi, którymi dzielił się Św. Jacek Odrowąż (jedyny Polak, którego posąg znajduje się wśród świętych wokół Placu Św. Piotra w Rzymie), znakomitą kuchnię wegańską, Dania Lasu i wg. Zdrowej Diety Życia. Wśród słodkich propozycji można zakosztować np. miodowca królewskiego lub deseru jogurtowego z miodem.
 


Co ważne, Manor House SPA jest hotelem dla dorosłych (przyjmuje Gości powyżej 12 roku życia), przyjaznym weganom i alergikom z najlepszym holistycznym SPA w Polsce. Tutejsze Gabinety Bioodnowy specjalizują się w służących zdrowiu, harmonii i dobremu samopoczuciu energetycznych terapii, a autorski program odmładzający bazuje na metodach, które pobudzają naturalną umiejętność organizmu do autoregeneracji. Można oddać się tu relaksującym masażom i pielęgnacyjnym zabiegom, kąpielom w bezchlorowym basenie i w wysokich wannach ofuro, również w romantycznej wersji dla dwojga w wannach Duo Ofuro by Manor House, seansom saunowym w Łaźniach Rzymskich i kąpielom w dźwiękach podczas koncertów na gongi i misy tybetańskie, z których słynie ta oaza ciszy, spokoju i dobrego nastroju. Wszystko to sprawia, że łatwo tu o wytchnienie od codzienności, regenerujący ciało, umysł i duszę wypoczynek, dobry sen i poczucie dobrostanu.

Więcej na: www.manorhouse.pl


Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i dobrą energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów i czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera oraz Termach Zamkowych jest enklawą spokoju i dobrej energii. To jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w. jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Manor House SPA to hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom. Najlepsze od lat holistyczne SPA w Polsce słynie z paramedycznych pobytów dla zdrowia, autorskiego programu odmładzającego Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia®, energetycznych terapii w Gabinetach Bioodnowy, seansów w Łaźniach Rzymskich, bezchlorowego basenu z wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego, prozdrowotnych kąpieli ofuro, w tym romantycznych dla dwojga w wannach Duo Ofuro by Manor House oraz koncertów na misy i gongi tybetańskie. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz wg „Diety Życia”. Urokliwie położony kompleks wyróżnia naturalne środowisko wolne od smogu, położenie w centralnej Polsce z dogodnym dojazdem, własne lądowisko dla śmigłowców, a także 10-hektarowy, zabytkowy park z pomnikami przyrody, energetycznym Ogrodem Medytacji i Witalną Wioską® SPA oraz własny ośrodek jeździecki z hotelem i SPA dla koni. To Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa. 

Przypisy