Brak wyników

Styl Życia

12 lutego 2020

Jak skutecznie ochronić łazienkę przed wodą i wilgocią? Wystarczy użyć szybkoschnącej folii

0 910

Podłoża w łazienkach, kuchniach i balkonach muszą być dobrze zabezpieczone przed wodą oraz wilgocią, gdyż nie są odporne na ich działanie. Dlatego warto sięgnąć po szybkoschnącą folię w płynie ATLAS WODER E. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że podłoża będą w 100 proc. szczelne.

Dlaczego konieczna jest odpowiednia ochrona podłoża w pomieszczeniach mokrych (łazienkach i kuchniach) oraz na balkonach? Odpowiedź jest prosta. Żeby nie musieć potem walczyć ze skutkami zawilgocenia ścian oraz sufitów, powstawaniem pleśni. W ekstremalnych sytuacjach woda zgromadzona pod okładziną może nawet zalać inne pomieszczenie. Z kolei w przypadku balkonów może dojść do zamarznięcia wody w szczelinach. Skutek? Ubytki w podłożu lub płytkach.

Pozbawiony szczelin materiał

To, że nie powinniśmy do tego dopuścić, jest oczywiste. Pytanie tylko czego powinniśmy użyć, żeby chronić posadzkę i ściany przed wodą. Tutaj doskonale sprawdzi się ATLAS WODER E. Produkt można stosować podczas wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych (łazienek, kabin prysznicowych, kuchni) oraz balkonów. Umożliwia stworzenie elastycznego zabezpieczenia naroży i dylatacji, uszczelnia podłogi i ściany oraz przejścia rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

ATLAS WODER E składa się z najwyższej jakości wodorozcieńczalnych dyspersji kopolimerowych z odpowiednio dobranymi wypełniaczami oraz dodatkami. Skrupulatnie dobrane proporcje sprawiają, że powłoka osiąga optymalne parametry, tworząc wodoszczelny i pozbawiony szczelin materiał. Nazywany jest on szybkoschnącą folią w płynie.

Masa, która mostkuje rysy

Jakie są najważniejsze cechy charakterystyczne folii? Jest bardzo elastyczna. Może być nawet stosowana na podłożach, na których znajdują się systemy ogrzewania podłogowego i ściennego oraz na innych powierzchniach podlegających odkształceniom. ATLAS WODER E posiada niebywałą wręcz odporność na powstawanie rys w podłożu. Wszystko dzięki specjalnym polimerom. Masa mostkuje rysy o szerokości do 0,8 mm. Co to oznacza? To, że hydroizolacja pozostanie szczelna nawet gdy podłoże pod spodem się zarysuje.

To nie wszystko. ATLAS WODER E posiada wysoką przyczepność do typowych podłoży budowlanych – np. do betonu jest to ok. 2,2 MPa. Co ważne, nie traci swoich właściwości nawet w przypadku wielokrotnego przejścia cyklu złożonego z zamarzania i odmarzania. Ponadto jest odporny na promieniowanie UV i starzenie.

Wylewka? Te czasy już minęły!

ATLAS WODER E jest bardzo łatwy w użyciu. Wymaga jedynie przemieszania zawartości opakowania. Bez problemów nakłada się go zarówno na płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowe czy gipsowe, elementy z metalu i PVC. Folię w płynie można aplikować na podłoże za pomocą pędzla, wałka, jak i stalowej pacy. W każdym przypadku nie będziemy mieli problemu z kontrolą grubości nakładanej warstwy.

Ten bezszwowy materiał bardzo szybko schnie. Już po godzinie od nałożenia pierwszej warstwy folii można czynność powtórzyć (powłoka powinna się składać z co najmniej dwóch warstw o grubości 1-3 mm). A kiedy należy startować z montażem okładzin? W przypadku łazienek i kuchni – dwie godziny po nałożeniu ostatniej warstwy folii, balkonów – cztery godziny. I co ważne – zbędne jest wcześniejsze wykonanie wylewki. Zastosowanie ATLASA WODER E z taśmami uszczelniającymi i specjalnymi kołnierzami pozwala na uzyskanie stuprocentowo szczelnej powłoki. Nawet na najbardziej skomplikowanych powierzchniach!

Najważniejsze cechy ATLAS WODER E:

  • pod płytki ceramiczne
  • do łazienek, kuchni, na balkony
  • przyklejanie płytek już po 2 godzinach
  • wysoce elastyczny, o dużej przyczepności
  • składnik zestawu wyrobów do wykonywania izolacji wodochronnych.

ATLAS WODER E dostępny jest w opakowaniach o wadze 2, 5  i 15 kg.

Więcej informacji na temat ATLAS WODER E znaleźć można na www.atlas.com.pl.

Przypisy