Brak wyników

Aktualności

19 sierpnia 2021

Łatwiejszy dostęp do poradni nefrologicznych DaVita dzięki infolinii dla pacjentów

0 87

Sieć stacji dializ DaVita uruchomiła ogólnopolską infolinię dla pacjentów. Od teraz pacjent, dzwoniąc pod numer 71 747 77 77, będzie mógł umówić się na wizytę do dowolnej poradni nefrologicznej DaVita w całej Polsce. To kolejny krok DaVita w stronę jeszcze lepszej – koordynowanej – opieki nad pacjentem. Wizyta w poradni nefrologicznej pozwala wykluczyć chorobę nerek lub zapobiec jej pojawieniu się w przyszłości.

Wrocław, 18 sierpnia 2021 r.: W większości stacji dializ DaVita działają poradnie nefrologiczne, a ich liczba ciągle rośnie. DaVita konsultuje w poradniach kilkanaście tysięcy pacjentów. Szacunki pokazują, że osób potrzebujących wsparcia nefrologa jest jednak znacznie więcej. Od teraz, wraz z uruchomieniem ogólnopolskiej infolinii dla pacjentów pod numerem 71 747 77 77, nefrolodzy w poradniach DaVita w całym kraju będą mogli pomagać jeszcze większej liczbie osób.

Pacjent będzie mógł zarejestrować się na wizytę nie tylko w ośrodku na miejscu, lecz także przez telefon. Dzwoniąc na infolinię, zarejestruje się do dowolnej poradni nefrologicznej DaVita w całej Polsce. Infolinia będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. DaVita jako jedyna sieć stacji dializ i poradni nefrologicznych na polskim rynku oferuje pacjentom to udogodnienie. Warto pamiętać, że również lekarz POZ ma opcję skierowania pacjenta wymagającego opieki nefrologicznej do placówek DaVita.

– Najczęstszą przyczyną postępującego uszkodzenia nerek są choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, kłębuszkowe zapalenie nerek. Nerki stopniowo tracą swoją sprawność, a proces ten może trwać wiele lat. Zdiagnozowanie choroby nerek bywa trudne, ponieważ jej przebieg jest często skąpoobjawowy – wyjaśnia dr n. med. Marta Serwańska-Świętek, nefrolog i transplantolog kliniczny, zastępca dyrektora medycznego DaVita Polska.

Nieleczone choroby nerek i układu moczowego niosą za sobą poważne konsekwencje. Niestety ogromna grupa Polaków – szacuje się, że jest to prawie 4,5 mln osób – nie wie, że ten narząd może działać u nich nieprawidłowo.

– W stacjach dializ DaVita opiekujemy się przede wszystkim pacjentami ze schyłkową niewydolnością nerek własnych, leczonych nerkozastępczo, ale to nie wszystko. DaVita skupia się również na działaniach profilaktycznych i wsparciu pacjentów na wcześniejszym etapie przewlekłej choroby nerek. Z tego właśnie powodu uruchomiliśmy infolinię dla pacjentów nefrologicznych, aby mieli łatwiejszy dostęp do naszych poradni i odpowiedniej opieki medycznej – dodaje dr n. med. Marta Serwańska-Świętek.

Przewlekła choroba nerek (PChN) jest drugą co do częstości występowania, po nadciśnieniu tętniczym, przewlekłą chorobą w Polsce. Całkowita, nieodwracalna utrata funkcji nerek wymaga terapii nerkozastępczej – przeszczepienia nerki lub dializ. W Polsce dializowanych jest ponad 20 tys. osób. Chorobę można wykryć dzięki regularnym badaniom moczu oraz stężenia kreatyniny w surowicy krwi. Zalecane są one przynajmniej raz do roku wszystkim osobom, które chorują na dowolną chorobę przewlekłą.

O DaVita

DaVita sp. z o.o. jest oddziałem DaVita Inc., czołowego dostawcy usług dializacyjnych w Stanach Zjednoczonych, opiekującym się na macierzystym rynku ponad 205 tys. pacjentów. W Polsce DaVita jest drugą największą niepubliczną siecią stacji dializ, prowadzącą 66 placówek w dużych i mniejszych miejscowościach, w których leczy około 3700 pacjentów. W 44 poradniach nefrologicznych DaVita w całym kraju prowadzone są także diagnostyka i konsultacje w kierunku chorób nerek i ich leczenie. DaVita w Polsce zatrudnia ponad 1500 osób. Na całym świecie firma prowadzi prawie 3100 stacji dializ, z czego 91 proc. zlokalizowanych jest w USA. DaVita działa zgodnie z misją: budujemy wspólnotę, w której troszczymy się o siebie nawzajem oraz w której pacjent i jego potrzeby stoją zawsze na pierwszym miejscu. Od ponad 20 lat firma jest liderem pod względem jakości opieki klinicznej i innowacyjności w leczeniu pacjentów z przewlekłą chorobą nerek i schyłkową niewydolnością nerek. Więcej informacji o DaVita – www.DaVita.pl.

Przypisy