Brak wyników

Aktualności

19 sierpnia 2021

Łatwiejszy dostęp do poradni nefrologicznych DaVita dzięki infolinii dla pacjentów

0 726

Sieć stacji dializ DaVita uruchomiła ogólnopolską infolinię dla pacjentów. Od teraz pacjent, dzwoniąc pod numer 71 747 77 77, będzie mógł umówić się na wizytę do dowolnej poradni nefrologicznej DaVita w całej Polsce. To kolejny krok DaVita w stronę jeszcze lepszej – koordynowanej – opieki nad pacjentem. Wizyta w poradni nefrologicznej pozwala wykluczyć chorobę nerek lub zapobiec jej pojawieniu się w przyszłości.

Wrocław, 18 sierpnia 2021 r.: W większości stacji dializ DaVita działają poradnie nefrologiczne, a ich liczba ciągle rośnie. DaVita konsultuje w poradniach kilkanaście tysięcy pacjentów. Szacunki pokazują, że osób potrzebujących wsparcia nefrologa jest jednak znacznie więcej. Od teraz, wraz z uruchomieniem ogólnopolskiej infolinii dla pacjentów pod numerem 71 747 77 77, nefrolodzy w poradniach DaVita w całym kraju będą mogli pomagać jeszcze większej liczbie osób.

Pacjent będzie mógł zarejestrować się na wizytę nie tylko w ośrodku na miejscu, lecz także przez telefon. Dzwoniąc na infolinię, zarejestruje się do dowolnej poradni nefrologicznej DaVita w całej Polsce. Infolinia będzie funkcjonowała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. DaVita jako jedyna sieć stacji dializ i poradni nefrologicznych na polskim rynku oferuje pacjentom to udogodnienie. Warto pamiętać, że również lekarz POZ ma opcję skierowania pacjenta wymagającego opieki nefrologicznej do placówek DaVita.

– Najczęstszą przyczyną postępującego uszkodzenia nerek są choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, kłębuszkowe zapalenie nerek. Nerki stopniowo tracą swoją sprawność, a proces ten może trwać wiele lat. Zdiagnozowanie choroby nerek bywa trudne, ponieważ jej przebieg jest często skąpoobjawowy – wyjaśnia dr n. med. Marta Serwańska-Świętek, nefrolog i transplantolog kliniczny, zastępca dyrektora medycznego DaVita Polska.

Nieleczone choroby nerek i układu moczowego niosą za sobą poważne konsekwencje. Niestety ogromna grupa Polaków – szacuje się, że jest to prawie 4,5 mln osób – nie wie, że ten narząd może działać u nich nieprawidłowo.

– W stacjach dializ DaVita opiekujemy się przede wszystkim pacjentami ze schyłkową niewydolnością nerek własnych, leczonych nerkozastępczo, ale to nie wszystko. DaVita skupia się również na działaniach profilaktycznych i wsparciu pacjentów na wcześniejszym etapie przewlekłej choroby nerek. Z tego właśnie powodu uruchomiliśmy infolinię dla pacjentów nefrologicznych, aby mieli łatwiejszy dostęp do naszych poradni i odpowiedniej opieki medycznej – dodaje dr n. med. Marta Serwańska-Świętek.

Przewlekła choroba nerek (PChN) jest drugą co do częstości występowania, po nadciśnieniu tętniczym, przewlekłą chorobą w Polsce. Całkowita, nieodwracalna utrata funkcji nerek wymaga terapii nerkozastępczej – przeszczepienia nerki lub dializ. W Polsce dializowanych jest ponad 20 tys. osób. Chorobę można wykryć dzięki regularnym badaniom moczu oraz stężenia kreatyniny w surowicy krwi. Zalecane są one przynajmniej raz do roku wszystkim osobom, które chorują na dowolną chorobę przewlekłą.

O DaVita

DaVita sp. z o.o. jest oddziałem DaVita Inc., czołowego dostawcy usług dializacyjnych w Stanach Zjednoczonych, opiekującym się na macierzystym rynku ponad 205 tys. pacjentów. W Polsce DaVita jest drugą największą niepubliczną siecią stacji dializ, prowadzącą 66 placówek w dużych i mniejszych miejscowościach, w których leczy około 3700 pacjentów. W 44 poradniach nefrologicznych DaVita w całym kraju prowadzone są także diagnostyka i konsultacje w kierunku chorób nerek i ich leczenie. DaVita w Polsce zatrudnia ponad 1500 osób. Na całym świecie firma prowadzi prawie 3100 stacji dializ, z czego 91 proc. zlokalizowanych jest w USA. DaVita działa zgodnie z misją: budujemy wspólnotę, w której troszczymy się o siebie nawzajem oraz w której pacjent i jego potrzeby stoją zawsze na pierwszym miejscu. Od ponad 20 lat firma jest liderem pod względem jakości opieki klinicznej i innowacyjności w leczeniu pacjentów z przewlekłą chorobą nerek i schyłkową niewydolnością nerek. Więcej informacji o DaVita – www.DaVita.pl.

Przypisy