Brak wyników

Aktualności

26 lipca 2021

Manor House SPA ponownie uzyskał międzynarodowy certyfikat ECARF potwierdzający tytuł „Hotel przyjazny dla osób z alergiami”

0 749

Mazowiecki kompleks hotelowy Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** - od lat hotel przyjazny alergikom - kolejny raz przeszedł audyt Europejskiego Centrum Badań Alergii i utrzymał znak jakości ECARF.

Kompleks Manor House SPA w czerwcu 2021 r. po raz czwarty pozytywnie przeszedł weryfikację ECARF*, otrzymując na kolejne dwa lata międzynarodowy certyfikat i prestiżowy znak jakości „Hotel przyjazny dla osób z alergiami”. Mazowiecki hotel SPA jest obecnie jednym z dwóch hoteli w Polsce, które spełniają kryteria i niezbędne procedury tej renomowanej certyfikacji, by odpowiedzieć na potrzeby osób borykających się z problemami alergii.

- Coraz więcej osób mierzy się z alergiami, dlatego tak ważne jest tworzenie miejsc spełniających ich specyficzne potrzeby. Byliśmy jednym z pierwszych hoteli w Polsce, który począwszy od 23 kwietnia 2015 r. wprowadził specjalne udogodnienia z myślą o komforcie tej grupy. W budynku Term Zamkowych zostały wyodrębnione specjalne pokoje, które urządziliśmy wg restrykcyjnych zaleceń weryfikacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF) jako przyjazne dla osób z alergiami: ściany zostały pokryte ekologiczną masą, a podłogi wykonane z egzotycznego drewna, pokoje wyposażono w oczyszczające jonizatory powietrza, jonizujące lampy solne, poduszki z łuską gryczaną, bawełnianą pościel, antyalergiczne pokrowce na materace, kołdry i poduszki oraz wegańskie, bezzapachowe i hipoalergiczne kosmetyki pielęgnacyjne. Zrezygnowaliśmy w nich też wywołujących alergię zielonych roślin i wykładzin dywanowych. – wyjaśnia Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu Manor House SPA i dodaje: Komisja audytorów dużo czasu spędziła w restauracji sprawdzając menu, oznaczenia alergenów w specjalnej karcie oraz dostępne zamienniki produktów dla alergików, np.: makarony pszenne bez jaj, kasze, ryż, ziemniaki (nie obierane wcześniej), pieczywo bezglutenowe, pasteryzowane mleko z niską zawartością laktozy i mleko sojowe z długim terminem do spożycia, buliony bez selera, zarówno świeże, w kostce, jak i w proszku, mussli i chleb bez orzechów, orzeszków ziemnych oraz migdałów dostępne na śniadanie. Po wcześniejszym zamówieniu mamy możliwość przygotowania posiłków do indywidualnych potrzeb gościa z alergią, a w kuchni są stosowane specjalne procedury zapewniające komfort alergikom.
 

Audyt ECARF Manor House SPA w Chlewiskach


Ponadto w całym kompleksie Manor House SPA jest dostępna czysta, bezchlorowa, bezzapachowa, plazmatyczna woda ożywiana metodami Grandera i dr. Keshego. Ta ceniona przez Gości (nie tylko zmagających się z alergiami) woda jest używana w hotelowych łazienkach, na terenie Łaźni Rzymskich i bezchlorowego basenu oraz w Gabinetach Bioodnowy, gdzie wykonywane są energetyczne terapie i zabiegi pielęgnacyjne, m.in. antyalergiczne i wegańskie. Ożywiona woda Grandera jest serwowana również w restauracji: jako woda do picia, na jej bazie przygotowywane są ciepłe napoje i wszystkie potrawy, co podnosi ich walory smakowe.

Warto wspomnieć o wyjątkowej lokalizacji kompleksu Manor House SPA w mazowieckich Chlewiskach, która ma wiele zalet:

  • dogodny dojazd (niedaleko trasy Warszawa-Kraków, tylko 130 km od stolicy),
  • cisza i spokój obiektu położonego z dala od miasta, w otoczeniu okolicznych lasów i naturalnych terenów oraz 10-hektarowego, zabytkowego parku z licznymi pomnikami przyrody, energetycznym Ogrodem Medytacji i Witalnej Wioski SPA, gdzie można oddawać się rytuałom zdrowia,
  • bliskość kojącej zmysły przyrody i dobrych sił natury  - ze względu na wysoką biowitalność, sięgającą nawet do 30 tys. Bovisów (neutralny poziom dla zdrowego organizmu to 6500 jednostek w tej skali), jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności,
  • czyste, wolne od smogu powietrze, którego jakość można na bieżąco sprawdzać dzięki czujnikom airly.
     
Manor House SPA zupa krem z groszku zielonego wegańska


Manor House SPA jako pierwszy w Polsce został hotelem dla dorosłych (przyjmuje Gości powyżej 12 r.ż.). Od lat jest wybierany najlepszym holistycznym hotelem SPA w kraju, a w Biowitalnym SPA można oddać się energetycznym terapiom i skorzystać z zabiegów w ramach autorskiego programu odmładzającego Alchemia Zdrowia® - wszystkie bazują na naturalnych metodach, które wykorzystują dobroczynne działanie przyrody, wody, wibracji, muzyki czy szlachetnych kamieni. Stawia się tu na pakiety paramedyczne stworzone dla poprawy zdrowia i odporności, ekologiczne produkty jak, np. tłoczone na zimno soki z okolicznych sadów i jaja od kur z wolnego wybiegu z lokalnej fermy drobiu. Całość tworzy niezwykłą, holistyczną aurę, która sprzyja uzyskaniu wewnętrznej równowagi, harmonii ze światem, dobrego samopoczucia i ogólnego dobrostanu.

 *Międzynarodowy Znak Jakości ECARF od 2006 r. jest przyznawany produktom i usługom przyjaznym dla osób z alergiami. Certyfikaty otrzymują producenci towarów konsumpcyjnych, takich jak: kosmetyki, produkty do prania i czyszczenia odzieży, sprzęt AGD, a także usługodawcy, m.in. z branży hotelarskiej i restauracyjnej. Wyróżnione Znakiem Jakości ECARF produkty i usługi mogą być stosowane przez ludzi cierpiących na alergie i nietolerancje, dla których stanowią szczególną wartość dodaną i ułatwiają codzienne życie. Niezależna jednostka monitorująca i certyfikująca ECARF - Europejskie Centrum Badania Alergii - sprawdza i kontroluje produkty oraz usługi zgodnie z kryteriami opracowanymi na podstawie założeń medycznych Fundacji ECARF, która również ocenia wyniki kontroli. Kryteria przyznawania Znaku Jakości zostały określone w ścisłej współpracy z ekspertami z różnych dziedzin nauki. W Polsce certyfikacją zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne działające przy Kliniec UM w Łodzi.
 

Witalna Wioska SPA w zabytkowym parku Manor House w ChlewiskachWięcej na ten temat: www.manorhouse.pl/hotel-przyjazny-alergikom


Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i dobrą energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów i czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera oraz Termach Zamkowych jest enklawą spokoju i dobrej energii. To jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w. jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Manor House SPA to hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom. Najlepsze od lat holistyczne SPA w Polsce słynie z paramedycznych pobytów dla zdrowia, autorskiego programu odmładzającego Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia®, energetycznych terapii w Gabinetach Bioodnowy, seansów w Łaźniach Rzymskich, bezchlorowego basenu z wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego, prozdrowotnych kąpieli ofuro, w tym romantycznych dla dwojga w wannach Duo Ofuro by Manor House oraz koncertów na misy i gongi tybetańskie. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz wg „Diety Życia”. Urokliwie położony kompleks wyróżnia naturalne środowisko wolne od smogu, położenie w centralnej Polsce z dogodnym dojazdem, własne lądowisko dla śmigłowców, a także 10-hektarowy, zabytkowy park z pomnikami przyrody, energetycznym Ogrodem Medytacji i Witalną Wioską® SPA oraz własny ośrodek jeździecki z hotelem i SPA dla koni. To Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa. 
 

Przypisy