Brak wyników

Zdrowie

18 marca 2020

NR 2 (Marzec 2020)

Nietrzymanie moczu u osób aktywnych to nie koniec świata!

0 724

Nietrzymanie moczu (NTM) może dotknąć każdego z nas bez względu na wiek, ogólny stan zdrowia i kondycję fizyczną. Problem NTM dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kobiety są bardziej podatne na osłabienie czynności pęcherza, co skutkuje wysiłkowym lub naglącym NTM, panów z kolei dotyka naglące nietrzymanie moczu. U starszych mężczyzn zwykle spowodowane jest to łagodnym przerostem gruczołu krokowego.

Majtki chłonne – dobry wybór dla aktywnych

NTM to wstydliwy problem. Nie lubimy o tym rozmawiać, wolimy milczeć i samotnie szukać nie zawsze najlepszych rozwiązań. Wciąż brakuje powszechnie dostępnych informacji, jak radzić sobie z problemem. Znalezienie optymalnego rozwiązania zapewni komfort codziennego życia.

Majtki chłonne – rozwiązanie na miarę potrzeb dla osób aktywnych

Majtki chłonne przeznaczone są dla osób z różnym stopniem nietrzymania moczu, bez względu na jego postać, stopień i przyczynę. Zapewniają skuteczną ochronę w każdej sytuacji.
Asortyment majtek i bielizny chłonnej dedykowany jest przede wszystkim osobom aktywnym zawodowo i fizycznie, uprawiającym sport i prowadzącym aktywne życie towarzyskie. W takich sytuacjach poczucie bezpieczeństwa, dyskrecja i komfort użytkowania są kluczowe.

Komfort, dyskrecja, właściwy poziom zabezpieczenia

Aby czuć się naprawdę komfortowo i bezpiecznie w każdej sytuacji, należy przede wszystkim prawidłowo dobrać rozmiar i chłonność produktu. Jak to zrobić?

  • Wybierz prawidłowy rozmiar. Produkty chłonne występują w różnych rozmiarach, oznaczonych systemem literowym od XS do XL. Zbyt ciasne majtki chłonne mogą powodować ucisk i otarcia skóry. Zbyt duży rozmiar będzie zbyt luźny, co może spowodować wycieki boczne w okolicach pachwin.
    Dobierając rozmiar należy: 
    • Dokładnie zmierzyć obwód bioder lub u osoby otyłej obwód w najszerszym miejscu brzucha, zapisać wymiary.
    • W punkcie realizacji zleceń na wyroby chłonne należy podać zmierzony obwód, aby dobrać właściwy rozmiar produktu.
  • Wybierz optymalną chłonność. Dobrze dobrana chłonność produktu to ważny aspekt komfortu. Aby dobrać chłonność produktu, warto ocenić poziom nietrzymania moczu.
  • Jak ocenić poziom NTM? Ilość wydalanego jednorazowo moczu z reguły nie przekracza 250–300 ml.

W ciągu doby wydalamy mniej więcej 80% ilości przyjętych płynów. W zależności od ilości wydalanego moczu oraz liczby wizyt w toalecie jesteśmy w stanie określić NTM, mierzony średnią ilością wydalanego moczu w ciągu 4 godzin. Na tej
podstawie fachowy personel apteki/sklepu medycznego pomoże dobrać właściwy produkt, majtki lub bieliznę chłonną.

By cieszyć się życiem

Dobrze dobrane majtki lub bielizna chłonna znacznie podnoszą komfort codziennego życia, zwiększają pewność siebie, redukują poczucie wstydu i lęku związanego ze „wstydliwym” problemem. 

Przypisy