Brak wyników

Aktualności

25 lutego 2021

Ogólnopolska akcja „Nie Daj Się Złamać”

0 761

Centrum Osteostrong i Zdrovit łączą siły szerząc świadomość profilaktyki osteoporozy. Wspólnie stworzyli ogólnopolską akcję „Nie Daj Się Złamać” kierowaną dla pań w wieku okołomenopauzalnym, zagrożonych lub dotkniętych osteoporozą.

Osteoporoza to choroba, z którą w Polsce zmaga się ponad 1,7 mln kobiet („NFZ o zdrowiu. Osteoporoza”, Warszawa 2019), zwłaszcza w okresie okołomenopauzalnym. Choroba, zwana „cichym złodziejem kości”, charakteryzuje się powstawaniem ubytków w masie kostnej, co przekłada się na zwiększenie ryzyka złamań i urazów, mogących stanowić nawet zagrożenie życia. W celu szerzenia świadomości profilaktyki osteoporozy czołowy producent farmaceutyczny Zdrovit połączył siły z centrum terapii osteoporozy OsteoStrong tworząc wspólnie akcję „Nie daj się złamać!". Na jej potrzeby została stworzona strona internetowa www.niedajsiezlamac.pl, na której można dowiedzieć się jak radzić sobie z osteoporozą, jak dbać o siebie w wieku menopauzalnym, a także umówić się na bezpłatną telekonsultację z fizjoterapeutą lub dietetykiem, związaną z tą chorobą.

Suplementowi diety Molekin Osteo, który firmuje akcję, towarzyszy hasło „Mocne, zdrowe kości!", a celem producenta jest polepszenie jakości życia kobiet 50+, które zmagają się z osteoporozą i problemami zdrowotnymi z niej wynikającymi. Molekin Osteo zawiera w składzie m.in. wapń z alg atlantyckich, witaminę D3 + K2MK7, które korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowej gęstości kości. Partnerem akcji „Nie daj się złamać!” zostało wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych centrum OsteoStrong. Jest to miejsce, w którym fizjoterapeuci do walki z osteoporozą wykorzystują innowacyjne biomechaniczne maszyny Spectrum, przełamując przy tym stereotyp, że mając problemy z kośćmi, należy wystrzegać się wszelkiej aktywności fizycznej. Program ćwiczeń w OsteoStrong realizowany jest pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który posiada wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki i treningu, dlatego terapia jest całkowicie bezpieczna. „Wiele Pań przychodzi do nas z pewnymi obawami co do ćwiczeń, jednak zawsze powtarzam im, że odpowiednio dobrana forma ruchu korzystnie wpływa na różne aspekty zdrowia, w tym również sprawdza się w walce z osteoporozą" - mówi Aleksander Świątek, fizjoterapeuta pracujący w warszawskim centrum OsteoStrong.
 


Aktywność fizyczna przy osteoporozie jest rekomendowanym przez wielu lekarzy uzupełnieniem terapii farmakologicznej. „Leczenie osteoporozy to przede wszystkim farmakoterapia, ale nie mniej istotnym i koniecznym sposobem jest kinezyterapia, czyli leczenie ruchem. Jest to istotnie ważny element leczenia i profilaktyki zapobiegający najcięższym powikłaniom tej choroby, jakimi są złamania. Dzięki właściwie dostosowanej aktywności fizycznej zachowujemy odpowiednią jakość życia i tym samym przeciwdziałamy urazom" - mówi Jan Podbielkowski, lekarz specjalista rehabilitacji medycznej.

Współpraca Zdrovitu oraz OsteoStrong ma na celu wspólną walkę o zdrowie kobiet 50+. Połączenie suplementacji z ruchem przynosi znacznie lepsze efekty przy zmaganiu się z chorobą kości, niż stosowanie ich w pojedynkę. Molekin Osteo dostępny jest już w większości aptek w Polsce, natomiast na bezpłatne konsultacje z OsteoStrong można umawiać się w czasie trwania promocji - od dnia 15.02.2021 r. do dnia 13.08.2021 r. lub do wyczerpania puli konsultacji.
 

 

 

Przypisy