Brak wyników

Aktualności

18 maja 2022

Pionier przetwórstwa naftowego, tłumacz przysięgły, kolekcjoner, znawca sztuki

0 807

Niewielu jest ludzi, których życie to gotowy scenariusz nie na jeden, ale na kilka filmów: od sensacyjnych po romantyczne. Takim człowiekiem jest 81-letni Karol Sęp, inżynier naftowy pracujący nad poważnymi projektami w wielu krajach świata, jeden z twórców Rafinerii Gdańskiej, poliglota (bo zna angielski, rosyjski, włoski, niemiecki i łacinę), a od 55 lat tłumacz przysięgły języka rumuńskiego.

Zakochanie... w Rumunii

Historię Karola Sępa pokazujemy na portalu Flexi.pl, a jest ona imponująca. Karol Sęp brał udział w tworzeniu zrębów Gdańskiej Rafinerii, a jako tłumacz języka rumuńskiego przekładał np. dla policji dokumenty związane z działalnością szajki międzynarodowej fałszerzy kart kredytowych. O samej profesji mówi: „(…) jest to fascynująca praca, która spowodowała, że poznałem język rumuński bardzo gruntownie i wielostronnie, włączając w to słownictwo prawne, ekonomiczne i różne rodzaje języka urzędowego”. A dziś, mimo upływu lat Karol Sęp nadal żyje aktywnie, pasjonuje się podróżami i kolekcjonuje piękne przedmioty.

81 lat, które wyznacza pasja

Pasja i ciekawość świata wciąż towarzyszą Karolowi Sępowi. Bohater zwiedza świat (tylko ostatnio odwiedził Turcję, Bułgarię, Egipt, Serbię, Chorwację, Bośnię i Czarnogórę), uprawia sporty (nie rezygnując z jazdy na nartach i gry w tenisa) i dalej wspiera innych swoją wiedzą jako emerytowany ekspert. A przede wszystkim kocha. Kim jest Florentina? O tym w materiale na Flexi.pl 

Cały materiał: https://flexi.pl/baza-wiedzy/czlowiek-orkiestra-czyli-niekonczaca-sie-historia-aktywnosci-81-letniego-karola-sepa-2326

Fanpage: https://www.facebook.com/flexipl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/flexi-pl/

O portalu Flexi.pl

Flexi.pl istnieje od 2020 roku. Portal inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, zaangażowane, z entuzjazmem podchodzące do życia, a także zawodowo aktywne i poszukujące nowych rozwiązań. Na portalu można znaleźć: ogłoszenia o pracy dla osób z tej kategorii wiekowej, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariaty.

Przypisy