Brak wyników

Aktualności

4 marca 2022

Po izolacji czas na wzmocnienie relacji w zespole

0 603

Czy zniesienie limitów ilościowych w restauracjach i wielu ograniczeń związanych z pandemią sprawi, że konferencje, szkolenia firmowe i spotkania integracyjne, będą wyglądały jak dawniej?

Poluzowanie obostrzeń covidowych z dniem 1 marca 2022 r. to nowy etap w działalności branż turystycznej i eventowej. W ciągu ostatnich dwóch lat przepisy dotyczące ich funkcjonowania zmieniały się często, w różnym stopniu ograniczając zakres pracy w zależności od sytuacji w kraju.

Równocześnie przedłużające się okresy pracy w systemach home office lub hybrydowym i wynikające z nich społeczne konsekwencje - brak bezpośrednich relacji międzyludzkich, ograniczenie firmowych spotkań i wyjazdów – niekorzystnie oddziaływały na zdrowie i samopoczucie pracowników. Osłabiły też więzi w zespołach, poczucie przynależności do firm i ogólny wellbeing pracowników, co negatywnie wpłynęło na sprawne funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw i ich efekty.

- Nasze ostatnie doświadczenia pokazują, że managerowie i HR-owcy skupiają się teraz głównie na wzmocnieniu relacji między członkami zespołów. W dłuższej perspektywie brak bezpośredniego kontaktu pracowników w mniej lub bardziej  rozproszonych strukturach, nie tylko wpłynął na spadek efektywności indywidualnej pracy i jakości współpracy w zespołach i między nimi, ale też na zmniejszenie motywacji do działania i osłabienie pozytywnej atmosfery w firmach. Nie dziwi więc fakt, że wobec złagodzenia obostrzeń, widoczne jest zapotrzebowanie na integracje pracowników i aktywności team-buildingowe – mówi Karolina Balcerak, specjalistka ds. sprzedaży grupowej Manor House SPA i dodaje: Wyraźnie obserwujemy zwiększone zainteresowanie organizacją szkoleń firmowych i wyjazdów integracyjnych. Przy czym odchodzi się już od konferencji hybrydowych, łączenia się on-line z innymi uczestnikami spotkań biznesowych, stawiając na bezpośredni kontakt i budowanie zaangażowania osób przebywających razem. Ostatnio są to mniejsze grupy niż przed  izolacją, jednocześnie jakość spotkań, nastawienie na odbudowywanie i zacieśnianie relacji, stały się ważniejsze od ilości pracowników biorących w nich udział.  

Gdy ludzie tęsknią za kontaktem ze współpracownikami, potrzebują spotkań, rozmowy nie tylko na tematy zawodowe, wzmocnienia relacji w zespole. Jest to doskonała przeciwwaga dla rywalizacji, ukojenie emocji po okresie izolacji, na przykład poprzez kilkudniowy wyjazd na szkolenie czy integrację, wspólne posiłki, rozwiązywanie zadań w grupie, wspieranie się podczas aktywności budujących relacje. Wszystko to może przełożyć się na zbudowanie dobrej atmosfery w firmie i wyników, jakie osiąga zgrany i zmotywowany zespół.

Nietuzinkowy klimat kompleksu Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów***** - jednego z najstarszych posiadłości szlacheckich na ziemiach polskich - pozwala na organizację różnorodnych eventów i imprez, np. bankietów, koktajli i bali (również tematycznych), koncertów, biesiad, pikników, kolacji, w tym grillowych, ognisk, degustacji win czy miodów pitnych. Nieoceniony będzie też wspólny relaks, np. w Gabinetach Bioodnowy, podczas rytuałów saunowych, koncertów na gongi tybetańskie lub w obdarzonym dobrą energią natury Ogrodzie Medytacji.

Zbliżające się ciepłe miesiące dają wiele możliwości do organizacji imprez na świeżym powietrzu, i aktywności outdoorowych w bliskości przyrody. W mazowieckim hotelu Manor House SPA obok integracji i odnowy biologicznej w Witalnej Wiosce – nietuzinkowym SPA pod gołym niebem, możliwa jest również organizacja konferencji w plenerze. Tutejszy zabytkowy, 10-hektarowy park daje wiele okazji do wypoczynku w otoczeniu pozytywnych sił natury i poprawy samopoczucia Gości Manor House SPA – bez znaczenia czy indywidualnych, czy z zorganizowanych grup.

Więcej na: https://www.manorhouse.pl/biznes

- Koniec –
Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i dobrą energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów i czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera oraz Termach Zamkowych jest enklawą spokoju i dobrej energii. To jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w. jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Manor House SPA to hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom. Najlepsze od lat holistyczne SPA w Polsce słynie z paramedycznych pobytów dla zdrowia, autorskiego programu odmładzającego Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia®, energetycznych terapii w Gabinetach Bioodnowy, seansów w Łaźniach Rzymskich, bezchlorowego basenu z wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego, prozdrowotnych kąpieli ofuro, w tym romantycznych dla dwojga w wannach Duo Ofuro by Manor House oraz koncertów na misy i gongi tybetańskie. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz wg „Diety Życia”. Urokliwie położony kompleks wyróżnia naturalne środowisko wolne od smogu, położenie w centralnej Polsce z dogodnym dojazdem, własne lądowisko dla śmigłowców, a także 10-hektarowy, zabytkowy park z pomnikami przyrody, energetycznym Ogrodem Medytacji i Witalną Wioską® SPA oraz własny ośrodek jeździecki z hotelem i SPA dla koni. To Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa. 

Przypisy