Brak wyników

Świat seniora poleca

4 czerwca 2020

Porada lekarska online, czyli jak uzyskać ekspresowo pomoc medyczną

0 978

W okresie pandemii koronawirusa COVID-19 przychodnie lekarskie w celu ochrony zdrowia pacjentów i kadry medycznej ograniczają znacząco swoją działalność. To powoduje, iż uzyskanie pomocy lekarskiej – zarówno od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej jak i lekarzy specjalistów jest obecnie mocno ograniczone. W sytuacji gdy musimy zadbać o własne zdrowie, a jednocześnie nie chcemy spędzać wielu godzin  na poszukiwaniu działających gabinetów lekarskich, oczekiwaniu w kolejce na rejestrację oraz i samą wizytę pomocna może być platforma do konsultacji online haloDoctor.

Jak działają porady lekarskie online

Porady lekarskie online umożliwiają szybkie i bezstresowe umówienie wizyty do lekarzy różnych specjalizacji. W haloDoctor można umówić się na wizytę do lekarzy ponad 40 specjalizacji, którzy są dostępni przez całą dobę. Obecnie pacjenci mogą korzystać z porad zarówno lekarzy rodzinnych, jak i specjalistów z tak trudno dostępnych dziedzin, jak kardiolog, neurolog czy endokrynolog. Wybór dogodnego terminu wizyty umożliwia wpasowanie konsultacji lekarskiej w plan dnia bez konieczności jego reorganizacji. Proces rejestracji jest intuicyjny i umożliwia dokonanie rezerwacji w ciągu zaledwie kilku minut! To pacjent podejmuje decyzję w jakiej formie chciałby przeprowadzić konsultacje online. W haloDoctor porady lekarskie mogą odbywać się przy użyciu różnych form komunikacji – rozmowa telefoniczna, chat lub wideo rozmowa.

W ramach konsultacji online pacjent nie tylko rozmawia z lekarzem o swoich problemach zdrowotnych, ale może również skonsultować wyniki badań diagnostycznych, a jeśli zajdzie taka konieczność otrzymać eReceptę bądź eZwolnienie. Konsultacje online umożliwiają także przeprowadzenie rehabilitacji – fizjoterapeuta może przesłać pacjentowi zestaw ćwiczeń oraz omówić podczas wideokonferencji sposób ich wykonania.

 

 

Kto powinien korzystać z porad lekarskich online?

Z porad lekarskich online mogą korzystać wszyscy. Opcja konsultacji online może być szczególnie przydatna dla osób, które mieszkają z dala od ośrodków służby zdrowia, mają z utrudniony dojazd do lekarza, bądź z różnych powodów nie mogą opuścić swojego miejsca zamieszkania. W okresie, gdy ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby zakaźne jest szczególnie wysokie porada lekarska online jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z obniżoną odpornością (np. osób starszych bądź chorujących na zwiększające ryzyko zachorowania choroby współistniejące).

Lekarz online nie tylko pomoże zdiagnozować niepokojące nas objawy, jak również przepisać odpowiednie leki bądź przedłużyć eReceptę na obecnie stosowane terapie lekowe bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim. Dzięki eRecepcie pacjent może odebrać leki osobiście w aptekach na terenie całego kraju, bądź zlecić jej realizację członkom rodziny.

Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich, korzystaj z porad lekarskich online!

 

 

Przypisy