Brak wyników

Aktualności

12 kwietnia 2022

Profesor Krzysztof Bielecki w wywiadzie dla Flexi.pl o 60-letnim stażu pracy w zawodzie lekarza, prawdziwym śmiechu, miłości i PESEL-u

0 972

#DoPowiedzenia portalu Flexi.pl to cykl spotkań, podejmujących temat potencjału Pokolenia Flexi, aktywnych ludzi 50, 60, 70, 80 i więcej plus. Rozmowa z prof. Krzysztofem Bieleckim, laureatem Plebiscytu Flexi.pl, chirurgiem, podejmuje temat powołania lekarskiego i szacunku do pacjenta. Flexi.pl pyta np.: „Czy lekarz może być przyjacielem chorego”? O pasji do chóralnych śpiewów z niezwykłą… próbką śpiewu, o byciu „stypendystą ZUS-U” i apelu profesora Bieleckiego skierowanego do rządzących, by korzystać z potencjału Silversów:

„Ja muszę wykorzystać to nasze spotkanie do tego, żeby zachęcić wszystkich rządzących, odpowiedzialnych za system społeczno-polityczny w naszym kraju: nie odrzucajcie seniorów. Oni są, oni czekają i to nawet nie za duże, dodatkowe pieniądze. Załatwią pewne dziury nawet, nawet na rynku pracy…”.

O śmiechu, który wywołuje „kurze łapki” i podejściu do PESEL-u

Rozmowa przeprowadzona przez Beatę Rybę z portalu Flexi.pl na zaproszenie prof. Bieleckiego pokazuje, że w życiu warto kierować się wartościami nadrzędnymi. Ks. Jan Twardowski, nauczyciel Profesora, jest wciąż obecny w życiu lekarza. Maksymy, które wiszą w gabinecie lekarskim, to swego rodzaju wyznaczniki i drogowskazy, które podpowiadają, by być blisko z drugim człowiekiem. Zarówno jako człowiek i jako lekarz. Chirurgia, którą profesor Bielecki pracuje blisko 60 lat, daje tę możliwość, aby „lekarz był przyjacielem chorego”, a więc leczył i podnosił na duchu. A wiek i PESEL nie są istotne w kontekście zapisów, ale stanowią źródło inspiracji i wiedzy, z której warto skorzystać. Dlaczego?

Proszę Państwa, nie sugerujmy się tym, ile mamy lat. Strasznie mi się spodobało, jak takie 2 staruszki podsłuchałem. Miały na pewno grubo powyżej osiemdziesiątki, szły wolno przez park. Jedna do drugiej mówi: Hela ty się tak naprawdę nie martw, będziemy robić te same głupoty tylko troszkę wolniej!”.

Zobacz cały film: https://flexi.pl/baza-wiedzy/o-wieku-nie-stanowi-gladka-skora-ale-ciekawosc-poznawania-otaczajacego-nas-swiata-czyli-dopowiedzenia-z-profesorem-krzysztofem-bieleckim-laureatem-plebiscytu-flexi-pl-2303 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=FAza0R_XvPw

Fanpage: https://www.facebook.com/flexipl/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/flexi-pl/

Blog: https://flexi.pl/baza-wiedzy

Przypisy

    Flexi.pl

    Flexi.pl istnieje od 2020 roku. Portal inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, zaangażowane, z entuzjazmem podchodzące do życia, a także zawodowo aktywne i poszukujące nowych rozwiązań. Na portalu można znaleźć: ogłoszenia o pracy dla osób z tej kategorii wiekowej, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariaty. Przestrzeń predysponowana dla osób 50+ w ramach flexi.pl to także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Flexi.pl przyczynia się także do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych i populacyjnych. I wskazuje na potencjał osób 50+, który należy zauważyć i wykorzystać, przecząc negatywnym stereotypom. To one powodują niejednokrotnie wykluczenie ze względu na wiek, zarówno na rynku pracy, jak i w przestrzeni publicznej. Poprzez swoje działania Flexi.pl wnosi cenny głos w dyskusji na temat roli Pokolenia, które ma wiele zasług.