Brak wyników

Aktualności

24 września 2020

„RakReaton”, czyli potrzebne wsparcie aktywnego seniora

0 668

Spacerujesz, uprawiasz nordic walking, jeździsz na rowerze, a może biegasz? Dołączając do wrześniowego wyzwania RakReaton wspierasz dzieci chore na nowotwory. Dzięki Twoim kilometrom 100 000 złotych trafi na ich leczenie. To proste i nic nie kosztuje, a satysfakcja z pomagania gwarantowana.

W ramach Kampanii Złotej Wstążki ruszyło ogólnopolskie wyzwanie pokonania we wrześniu miliona kilometrów, aby 100 000 złotych trafiło na leczenie dzieci chorych na nowotwory.

Udział w wyzwaniu rekreacyjnym na rzecz walki z rakiem umożliwia bezpłatna aplikacja Activy, którą trzeba pobrać na telefon komórkowy na stronie https://rakreaton.activy.app/pl w sklepie Google Play lub AppStore. Pomocny w tej kwestii będzie także specjalnie przygotowany film instruktażowy: https://youtu.be/Vd-ZmH8wD2o .

– Zainstalowanie aplikacji może wydawać się skomplikowane, wtedy ważne, aby nie bać się poprosić o pomoc bardziej doświadczonego w kwestiach technicznych kolegę lub koleżankę, bliskiego lub wnuka. Przy okazji może też wyjaśnić, jak z niej korzystać. We wrześniu został nam jeszcze tydzień, aby w geście solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory, wspólnie pokonać milion kilometrów. Liczy się każda aktywność, którą można zaliczyć do biegania lub jazdy na rowerze. Gdy osiągniemy nasz cel, partnerzy RakReatonu przekażą 100 000 zł na leczenie dzieci w klinice Przylądek Nadziei. – zaprasza do udziału w wyzwaniu Przemek Pohrybieniuk, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, pomysłodawcy Kampanii Złotej Wstążki i RakReatonu.

Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy i Grupa IMPEL. Partnerem Technologicznym jest Activy.

Poniżej kilka wskazówek do udziału w wyzwaniu RakReaton:

 1. Wybierz najbardziej optymalny dla siebie rodzaj aktywności. Nie ma znaczenia, czy trenujesz regularnie czy spacerujesz rekreacyjnie, po prostu dołącz do wyzwania.
 2. Pamiętaj, aby dostosować długość trasy do swoich możliwości. Mierz siły na zamiary!
 3. Liczy się długość, a nie tempo, a więc poruszaj się spokojnie. Możesz sobie robić przerwy, np. odpoczywając na ławce w parku.
 4. Pamiętaj o nawodnieniu podczas wysiłku.
 5. Ubierz się wygodnie, pamiętaj o obuwiu sportowym.
 6. Zaproś koleżankę, kolegę do towarzystwa. Razem jest przyjemniej i bezpieczniej.
 7. Wybierz porę dnia dogodną dla siebie. Ruszaj się, kiedy masz na to ochotę!

JAK WZIĄĆ UZDIAŁ W RAKREATONIE?

 1. Ściągasz aplikację Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i 1 września dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka”. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, jogging i nordic walking też się tutaj liczą!) i jazda na rowerze.  
 2. Możesz połączyć swoje konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.
 3. Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania.
 4. Jeśli chcesz, możesz dzielić się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #zlotawstazka i #rakreaton.
 5. Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty.
 6. Weź udział w wydarzeniu na Facebooku, w którym będziemy na bieżąco informować o tym, co dzieje się w wyzwaniu i u uczestników.
 7. Za udział w akcji otrzymasz dyplom.
 8. Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie od 1 do 30 września. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą.

Szczegółowy regulamin RakReatonu dostępny na www.rakreaton.pl i www.zlotawstazka.pl.

O kampanii

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych, a symbolem jego obchodów jest złota wstążka, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci. 

W Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od niemal 30 lat wspieramy małych pacjentów, którzy stają do walki o zdrowie i życie. Wierzymy, że każde dziecko powinno mieć realną szansę na wyzdrowienie i możliwie szybki powrót do szczęśliwego dzieciństwa. Z tego powodu zainicjowaliśmy Kampanię Złotej Wstążki. Chcemy zwiększyć świadomość onkologii dziecięcej w całej Polsce i zaangażować jak najwięcej osób, firm i instytucji we wsparcie skutecznego leczenia dzieci chorych na nowotwory.

www.zlotawstazka.pl, www.naratunek.org

Przypisy