Brak wyników

Aktualności

29 października 2020

Silver Influencerzy. Nowy raport bierze pod lupę dojrzałych twórców modowych.

0 761
  • GaleriaMarek.pl przeanalizowała profile 111 polskich influencerów modowych.
  • Twórców tych śledzi na Instagramie łącznie blisko 15 mln osób. W zeszłym roku liczba ich fanów wzrosła o ok. 550 tys.
  • Na to, co znajduje się w szafach Polek i Polaków, wpływają nie tylko młode osoby, ale również dojrzali twórcy, nazywani silver influencerami.
  • Silver influencerzy zakładali swoje konta na Facebooku średnio w 2014 roku, a na Instagramie – w 2015 roku.

Nigdy nie jest za późno, by połknąć modowego bakcyla – dowodzi nowy raport sklepu GaleriaMarek.pl. Profile silver influencerów obserwowane są przez dziesiątki tysięcy Polaków. W mediach społecznościowych świetnie radzą sobie zarówno dojrzałe panie, jak i panowie.

Stylizacje podpatrzone w Internecie inspirują wielu z nas do zakupów. Często to właśnie dzięki mediom społecznościowym jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami i kolekcjami. GaleriaMarek.pl sprawdziła, jak działają polscy influencerzy modowi. Choć różni ich styl, wiek i sposób komunikacji z fanami, wszyscy równie mocno kochają eksperymentować z własnym wizerunkiem.

Moda a media społecznościowe

Najwięcej inspiracji modowych znajdziemy na Instagramie. Za pośrednictwem tej platformy drzwi do swojej garderoby uchylają wszyscy badani influencerzy. Najpopularniejsi twórcy zakładali tam swoje konta 7–8 lat temu. Z kolei dojrzali trendsetterzy dołączali do Instagrama ok. 3 lata później. Każdy z nich opublikował w zeszłym roku średnio 251 postów.

Silver influencerzy są aktywni również w innych mediach społecznościowych. Wszyscy badani komunikują się ze swoimi odbiorcami poprzez fanpage na Facebooku. 4 na 5 z nich prowadzi także autorskie blogi, poświęcone modzie i stylowi życia.

Srebrni twórcy zyskują coraz więcej fanów

Kobiece silver influencerki to m.in. Krystyna Bałakier i Gosia Liszewska, działająca pod pseudonimem Apristyle Fashion. Klasyczną elegancję wśród dojrzałych mężczyzn promuje z kolei np. Jan Adamski i Ireneusz Korzeniewski, czyli słynny Styleman. Ubiegłoroczny przyrost obserwatorów na ich profilach sugeruje, że „srebrna nisza” będzie się powiększać.

Krótko o badaniu

Analizie poddano profile 111 influencerów modowych oraz 37 865 postów i 13 821 pozostawionych komentarzy. Wszelkie uwzględnione dane dotyczyły 2019 roku. W zależności od liczby obserwatorów, twórców podzielono na cztery grupy. W przypadku każdej z nich badano nieco inne elementy działalności. Więcej na temat metodologii oraz wyników analizy można przeczytać w raporcie:

https://galeriamarek.pl/blog/infuencerzy-modowi-w-polsce
https://galeriamarek.pl/files/gm/influencerzy_modowi.pdf

Autorem raportu nt. influencerów modowych jest GaleriaMarek.pl. Multibrandowy sklep online, w którym klienci znajdą odzież, obuwie i dodatki największych marek z całego świata.

Przypisy