Brak wyników

Aktualności

16 lutego 2022

Szkoła Tańca dla Seniorów działa przy Bielskim Centrum Kultury od lutego 2020 roku. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 60 roku życia

0 1208

Tańczą solo i w parach, tańce klasyczne, rockandrolla i współczesną muzykę pop. Łącznie w zajęciach Szkoły Tańca dla Seniorów bierze udział około 70 osób. Zwykle w sali treningowej spotyka się na jednej lekcji ok. 15 osób. Wszystkie lekcje prowadzi doświadczona instruktorka i tancerka tańca towarzyskiego oraz tańców karaibskich (salsa, bachata, zouk brazylijski) Kamila Klimont.

 - Można traktować te zajęcia jako gimnastykę ogólną, a nawet rehabilitację - mówi Kamila Klimont - zajęcia są prowadzone w bezpieczny sposób, bez nadwerężania partii mięśniowych. Można poruszać się do dobrej muzyki i poprawić sobie nastrój.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki  i piątki w godz. 10-14 (prosimy o sprawdzenie u instruktorki dokładnego harmonogramu i rodzaju zajęć).

Zajęcia solo to:

  • latino solo, czyli tańce latynoamerykańskie np. Salsa, bachata, cha cha, rumba,
  • tańce użytkowe solo np. Macarena, lambada, rock and roll i inne, tańczone do popularnych utworów muzycznych.

Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia dla par:

  • taniec towarzyski - m.in. walc, cha cha, walczyk, rumba,
  • tańce użytkowe w parach np. dwa na jeden, Belgijka, disco samba.

Od tego tygodnia przyjmujemy zapisy do NOWYCH grup początkujących: poniedziałek 13:30 taniec dla par, środa 13:00 - latino solo, piątek 12:30 - taniec użytkowy solo. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z tańcem. Do grup można dołączyć przez cały miesiąc luty. Zapisy pod numerem telefonu 338281651 lub osobiście w biurze Domu Tańca przy BCK codziennie między 9 a 14. 

Przypisy