Brak wyników

Aktualności

10 czerwca 2022

Uzdrawiająca energia dźwięków mis i kamertonów w wodzie

0 892

Kojące dźwięki mis kryształowych i tybetańskich, lecznicze wibracje kamertonów, niosące harmonię mantry, a ich siła wzmocniona przez energię wody. Takie doznania tylko podczas nocnych koncertów na misy tybetańskie i kryształowe oraz kamertony z mantrowaniem w basenie Manor House SPA.

Wszystko, co istnieje, ma własną wibrację, ludzki organizm również. Jak tłumaczy dr Peter Guy Manners, „Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem samym w sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada wzorzec harmoniczny (wibrację).”  Codzienne zmagania życiowe rozstrajają idealne częstotliwości zdrowia i doskonałości istoty ludzkiej, wprowadzając stany smutku, niezadowolenia, choroby. Aby wrócić do stanu pierwotnego dobrostanu, należy regularnie dostrajać organizm. Idealnie nadają się do tego dźwięki kamertonów oraz mis kryształowych i tybetańskich.

Bazując na tej wiedzy w Biowitalnym SPA w mazowieckim hotelu Manor House wprowadzono wyjątkowe wydarzenia: nocne koncerty w basenie na misy kryształowe i tybetańskie oraz kamertony wraz z mantrowaniem. Rozchodzący się dźwięk instrumentów niesie korzystne dla zdrowia wibracje, które są wzmacniane przez wodę. Magia dźwięku wpływa na strukturę wody, która sama jest nośnikiem informacji i ma swoją pamięć, oraz na uczestników koncertu zanurzonych w ożywionej wodzie Grandera. Wrażenia dopełnia zachwycający śpiew wybranej mantry w wykonaniu wokalistki i muzykoterapeutki Sylwii Nadgrodkiewicz. Pierwsze takie koncerty odbędą się 3 lipca i 7 sierpnia br. w pięknej aranżacji basenu Manor House SPA.
 

„Zdałam sobie sprawę, że nie uczę śpiewać, ale odblokowuję naturalne głosy drzemiące w danej osobie. Kiedyś Olga Szwajgier powiedziała, że 95% ludzi umie śpiewać. Wydało mi się to wtedy zabawne. Z czasem zrozumiałam, że to prawda. Śpiewanie to przede wszystkim odblokowanie się z różnych przekonań, blokad na poziomie emocji, blokad fizycznych. Pracuję nie tylko z wokalistami, ale i ze zwykłymi ludźmi, z ich głosami. To sposób na rozwój samego siebie. Niektóre emocje, blokady utkane są głęboko w czakrach. Każda czakra, każdy narząd, związany jest z konkretną emocją. Na przykład w płucach odkłada się smutek. Jeśli ktoś ma z nimi problemy, to potrzebuje uwolnić ten smutek … jękiem. W jelicie grubym osiada gniew. W wątrobie złość. Wtedy do oczyszczenia potrzebny jest krzyk”. – tłumaczy Sylwia Nadgrodkiewicz, znana z koncertów na kamertony i pracy z głosem, prowadząca nową atrakcję Manor House SPA.

Uczestnicy nocnych koncertów na misy i kamertony z mantrowaniem w basenie słuchają dźwięków i odczuwają wibracje w wodzie. Sami stają się częścią koncertu. Przyjmują wygodną pozycję, stojąc w basenie lub leżąc na wodzie. Dzięki możliwości wsparcia się na "makaronach" lub deskach do pływania, nawet osoby, które nie umieją pływać, mogą czerpać korzyści z terapii muzyką w trakcie wydarzenia.

„Podczas koncertu dryfujemy swobodnie w wodzie, nieznacznie przemieszczając się. Oczy są delikatnie przymknięte. Najpierw dźwięki są lekko słyszalne, jakby jeszcze nie nabrały pewności, nieśmiało napełniają całą przestrzeń basenu, powietrze i wodę. Wypełniają ją dźwiękiem i wibracją. Po kilku minutach coraz lepiej słyszymy dźwięki, które zaczynają powoli przenikać ciało, łączyć się w jedną, piękną melodię. Dźwięki przenikają się nawzajem. Prowadząca koncert w pewnym momencie wstaje z miejsca, bierze kryształową harfę i zaczyna grać w różnych miejscach basenu. Dźwięk dochodzi z różnych stron, zaczyna nas otulać. Do brzmienia harfy dołącza śpiew mantry w wykonaniu Sylwii Nadgrodkiewicz, która intonuje dźwięk, a uczestnicy koncertu go powtarzają. Doznania rosną z każdą minutą” – relacjonuje Małgorzata Przydacka, Manager SPA w hotelu Manor House SPA, która sama prowadzi koncerty na misy, gongi tybetańskie i kryształowe oraz kamertony.  

Koncert, który odbywa się w basenie, daje niesamowite doznania słuchowe i w ciele. Do wody wkładane są misy kryształowe i misy tybetańskie. Uczestnicy tworzą mniejsze kręgi trzymając się za ręce lub za ramiona. W każdym kręgu jest misa, która bierze aktywny udział w koncercie. Od mis kryształowych czuć przyjemną wibrację, od tybetańskich rozchodzące się ciepło. Halę basenową wypełniają dźwięki, które po prostu są wszędzie. Tworzy się niesamowita atmosfera, jakby tańca wśród mis i śpiewu. Koncert w wodzie trwa około 30 minut, bo w bezruchu może robić się zimno, jednak wspólny śpiew rozgrzewa. W trakcie koncertu wszystko odbywa się naturalnie, intuicyjnie, po cichu. Niektórzy wolą zostać w wodzie dłużej, inni wcześniej wychodzą na brzeg, by odpocząć. Po wyjściu z basenu uczestnicy mają możliwość zadawania pytań, dzielenia się swoimi odczuciami i wrażeniami – odczuwane wokół wibracje są niezwykłym przeżyciem. Czas całego wydarzenia ok. 1,5 godziny.

W Manor House SPA, który od lat jest najlepszym holistycznym hotelem SPA w Polsce, muzykoterapia na ogromne  znaczenie. Cyklicznie organizowane są tu koncerty na misy i gongi tybetańskie w Komnacie Biowitalności, na różne sposoby wykorzystuje się muzykę solfeżową o prozdrowotnych częstotliwościach. W Gabinetach Bioodnowy zabiegi zaczyna się i kończy dźwiękami kamertonów dla wzmocnienia i przedłużenia ich efektów. Co ważne, w bezchlorowym basenie, w którym odbywają się nocne koncerty  na misy i kamertony z mantrowaniem – tak jak w całym kompleksie Manor House SPA – woda jest ożywiana metodą Grandera. Ta strukturalna woda jest krystalicznie czysta, bezzapachowa, poprawia samopoczucie, przynosi ukojenie, głęboko odpręża, wspaniale też chroni i pielęgnuje nawet najdelikatniejszą skórę, która staje się promienna, gładka i elastyczna.

Wielu z nas miało okazję osobiście odczuć pozytywny wpływ muzykoterapii, która oddziałując na zdrowie psychiczne i fizycznie nie tylko sprzyja relaksowi, wyciszeniu, leczeniu bezsenności i depresji, ale zmniejsza też ból, poprawia samopoczucie, samoocenę i wydajność naszych działań. Najlepszą metodą ukołysania swojego ciała, emocji i umysłu poprzez dostrojenie organizmu do pięknej melodii życia w harmonii są wibracje kamertonów oraz mis kryształowych i tybetańskich odbierane w wodzie Grandera, która dodatkowo wzmacnia efekt. Teraz można oddać się uzdrawiającym wibracjom w klimatycznej przestrzeni basenu Manor House SPA z widokiem na zachwycającą przyrodę zabytkowego parku. Pierwsze nocne koncerty już 3 lipca i 7 sierpnia 2022 r.

Więcej na: www.manorhouse.pl

Przypisy