Brak wyników

Styl Życia

12 grudnia 2019

NR 1 (Październik 2019)

Jubileusz Targów Viva Seniorzy

0 808

W dekadę Międzynarodowe Targi Poznańskie, wspólnie z partnerami Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zbudowały największe w Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Co roku seniorzy z Poznania, Wielkopolski i województw ościennych mają możliwość uczestnictwa w targach i towarzyszącym im atrakcyjnym programie wydarzeń edukacyjnych, ogólnorozwojowych i sportowych.

Jubileuszowa edycja targów VIVA SENIORZY! odbędzie się 25–26.10.2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 3, przystosowanym dla osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Wydarzenie będzie podzielone na cztery bloki tematyczne: aktywność – blok, w którym zaprezentowane zostaną zagadnienia związane z turystyką, klubami seniora, a także urodą i stylem, zdrowie – prezentacja produktów i usług dostosowanych do potrzeb seniora, wiedza – część poświęcona edukacji i rozwojowi, a także blok dedykowany otoczeniu, który podejmuje tematykę infrastruktury, bezpiecznego domu, a także spraw związanych z pomocą w życiu codziennym.

Chcemy poruszyć wszystkie ważne dla seniorów kwestie, odpowiedzieć na ich pytania i pomóc znaleźć rozwiązanie problemów, ale też zainspirować do aktywnego i twórczego spędzania czasu oraz dostarczyć mnóstwo rozrywki i przestrzeni do wspólnych spotkań. Seniorzy to grupa niesamowicie otwarta na nowe doświadczenia, znamy się już trochę i wiemy, czym ich zaciekawić i zaskoczyć. Na etapie przygotowań bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości oraz ograniczenia, tworząc przestrzeń ciepłą i przyjazną. Chcemy, żeby seniorzy czuli się tu dobrze i chętnie do nas wracali – mówi Radosław Kulupa, dyrektor targów VIVA SENIORZY!

Cieszymy się z obecności firmy Herbapol Poznań, która świętuje w tym roku swój  jubileusz 150-lecia istnienia. Od kilku lat targi wspiera także Caritas Polska. W tym roku zorganizują podczas targów warsztaty i szkolenia m.in. z obsługi komputera, smartfona, a także lekcje języków obcych. Program przewiduje również zajęcia związane z aktywnością fizyczną i tańcem, strefę gier, warsztaty ogrodnicze i zielarskie, strefę kosmetyczną. Dzięki współpracy z Teatrem Muzycznym, odpowiedzialnym za przygotowanie części artystycznej targów, możemy poszczycić się występem znakomitych gości. W piątek wystąpi Grażyna Brodzińska, zaś w sobotę Halina Frąckowiak. Będzie się dużo działo! – zdradzają organizatorzy.

Zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 100 wystawców i przyciągnęła niemal 4000 zwiedzających. Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji targów VIVA SENIORZY!

Przypisy