Brak wyników

Aktualności

6 sierpnia 2020

Ruszyła przedsprzedaż gry Wrota Pamięci

0 795

Ruszyła przedsprzedaż gry Wrota Pamięci. Grę stworzyły Joanna Szczuka i Marzena Wójcicka, autorki poradnika "Opiekun szyty na miarę". Poradnik jest już Państwu znany i jest udostępniony do bezpłatnego pobierania na stronie Fundacji Wyspy Pamięci - https://wyspypamieci.com.pl/opiekun-szyty-na-miare-zamowienie-poradnika/

Inspiracją do stworzenia gry były zajęcia z osobami chorymi na zespoły otępienne i z ich opiekunami. Są oni współtwórcami gry.

Celem technicznym gry jest zdobywanie kart zatytułowanych "Wrota pamięci", celów praktycznych jest więcej. Najważniejsze z nich to:

  • wywołanie rozmowy i doskonalenie komunikacji wewnątrz rodziny,
     
  • przywoływanie wspomnień,
     
  • stymulowanie i ocena stanu funkcji poznawczych,

„Wrota pamięci”, jakkolwiek funkcjonują pod nazwą gra (w celu wywoływania pozytywnych skojarzeń u naszych bliskich chorych), są narzędziem do regularnego ćwiczenia funkcji poznawczych. Ćwiczenia takie są zalecane jako działania mogące przyczynić się do spowolnienia rozwoju choroby. Dają one również wgląd w obszary, które są zaburzone u seniora z powodu choroby otępiennej, a dzięki regularnemu stosowaniu umożliwiają monitorowanie procesu chorobowego. Co jednak najważniejsze, umożliwiają one identyfikację i utrwalanie zachowanych funkcji, w oparciu o zachowane zdolności.
 


„Wrota pamięci” mają również na celu ukierunkowanie organizacji opieki, w ramach rodziny, sąsiedztwa czy centrum pomocowego, na działania wspólne, angażujące wszystkich członków rodziny oraz sąsiadów lub pracowników centrów pomocowych. Budują one pozytywne wzorce postępowania i rozładowują napięcia, co w dłuższym horyzoncie czasowym może służyć kolejnym rodzinom, instytucjom jako przykład kreatywnych i inspirujących działań.

O zaletach gry i szerokich możliwościach można przeczytać na stronie www.wrotapamieci.pl

Zamówienia gry na stronie www.wrotapamieci.pl

 

Przypisy